• Начало
  • Магазин
  • Материали
    • Новини
    • Статии
    • Ревюта
    • Интервюта
    • Зала на славата
  • Форум
  • Каталог
    • Автори
    • Илюстратори
    • Хронология
  • Конкурси
    • Златна никса
    • Пъстра Никса
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене

Вход

Забравена парола?
Забравено потр. име?
Регистрация

Форум
/
Форум, сайт, дейности, общност
/
Събития, конкурси и инициативи
/
Конкурси
/
Да изберем тема за конкурс номер осем!

Да изберем тема за конкурс номер осем!

  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
07 Мар 2013 19:46
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5981
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69210
Успешен автор = автор, на когото хората му харесват книгите, поне за мен. :)

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 19:49
Offline
Trip
Таласъм
Таласъм
Мнения: 871
Скрий Още
Получени "Благодаря": 3
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69211
"Книгите" не са еднородна категория, дори когато става дума за един и същи автор. А и няколко пъти съм казвал, че една евентуална Нова вълна (евентуална си остава, въпреки епичната борба на Торо) трябва да е доста по-добра от старата. Стандартите преди 20-ина години бяха ниски, няма защо да се лъжем. (Основно защото възрастта на публиката беше ниска, а и всичко се случи в дивите 90, когато на пазара минаваше какво ли не.)

Занаятчийски основи на писането

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:03
Offline
Lachdanan
Таласъм
Таласъм
Мнения: 1083
Скрий Още
Получени "Благодаря": 11
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69212
Направете оценяването двукамарно. Триумвиратно жури = 3 дяла, народен вот = 2 дяла.

Уейн поискал от мен извинение. Аз предлагам да му дам удовлетворение.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:06
Offline
gbm's Avatar
gbm
Автор
Автор
Мнения: 1584
Скрий Още
Получени "Благодаря": 500
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69213
Аз мога ли да попитам за какъв дявол предложението: "Дайте да пишем и да се забавляваме без тематични ограничения и без жури" се изроди в разискването "какво е Експерт и има ли той почва у нас", премина през "кой е по-по-най-Експерта" и накрая се стигна до мрачните прогнози за умиращото общество, отказващо да бъде спасено насила.

Я дайте да се върнем на първоначалното.
Аз предлагам ако ще правим конкурс във форума да е без ограничения, освен във времето. Всеки пише каквото си иска, всеки чете каквото му допада и оценява каквото и както иска. Ако някой има желание може да се разсърди на оценките и да спори колкото си иска.

Ако се приеме нещо друго, например да има жури, тема, колективни писания... всеки може сам да реши "да участва или да не участва".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:10
Offline
Trip
Таласъм
Таласъм
Мнения: 871
Скрий Още
Получени "Благодаря": 3
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69214
Moже би трябваше да пусна отделна тема, факт. Не си подбираш думите внимателно - определянето на основни цели, свързани с тия конкурси е всичко друго, но не и израждане. Плямпотенето за теми и ограничения в епизодите е всъщност няколко нива по-ниско от говоренето защо, аджеба, се прави всичко това.

Пак казвам, нямам нищо против отговорът да е "правим си кефа без амбиции". Но го искам черно на бяло, като официална позиция по този въпрос, за да не се хабя да говоря по темата.

Занаятчийски основи на писането

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:16
Offline
Лисичков's Avatar
Лисичков
Свръхразум
Свръхразум
Мнения: 2319
Скрий Още
Получени "Благодаря": 90
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69215

Trip писа: писа:
Пак казвам, нямам нищо против отговорът да е "правим си кефа без амбиции". Но го искам черно на бяло, като официална позиция по този въпрос, за да не се хабя да говоря по темата.

Ами според мен отговорът на този въпрос се извежда от броя на правописните грешки, намиращи се в почти всички разкази от последния конкурс. Ако са писани с някакви "амбиции" поне това е трябвало да се избегне.

We Are Motörhead And We Play Rock & Roll!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:22
Offline
Trip
Таласъм
Таласъм
Мнения: 871
Скрий Още
Получени "Благодаря": 3
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69216
Да, виждам, но все пак на мен лично би ми било приятно повече хора да си го кажат в прав текст. Защото чета за някакви яки разкази, този каква атмосфера имал, онзи какви добри персонажи имал, отварям да ги чета и не мога да се насиля да мина втората страница.

Занаятчийски основи на писането

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:26
Offline
gbm's Avatar
gbm
Автор
Автор
Мнения: 1584
Скрий Още
Получени "Благодаря": 500
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69217
Ок! Имаш го черно на светлосиньо. Аз участвам само за кеф и без амбиции за писателска кариера.
Ама се отнася само за мен. Може да има хора с подобни амбиции, те ще си кажат.

Разрастването на форума, чрез "култивиране на висококачествени произведения" и епичната Нова вълна са друго забавление - за хора с управленски амбиции.

Споровете са забавление за хора с кавгаджийски амбиции. Може да сме само двадесет ама сме с 30 различни мнения.

Предполагам вече ще ме сложиш в списъка на тия, с които не може да се води смислен и конструктивен диалог. По въпроса за книгите-игри не мога да бъда сериозен.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:29
Offline
Trip
Таласъм
Таласъм
Мнения: 871
Скрий Още
Получени "Благодаря": 3
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69218
Но пък можеш да бъдеш мнителен очевидно :) В никакъв списък нямам намерение да слагам никого тук.

Занаятчийски основи на писането

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:30
Offline
Ал Торо's Avatar
Ал Торо
Автор
Автор
Мнения: 6679
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2493
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69219

gbm писа: писа:
Я дайте да се върнем на първоначалното.
Аз предлагам ако ще правим конкурс във форума да е без ограничения, освен във времето. Всеки пише каквото си иска...
Само да вметна, че това вече го има ;)
www.legacyofkreya.com/bg/news/na ... riali-2013

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:46
Offline
yoyovec
Таласъм
Таласъм
Мнения: 1028
Скрий Още
Получени "Благодаря": 28
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69220
Срок и обем епизоди, според мен е най-оптималния вариант. И кефа, разбира се! Всичко тук се прави за кеф, Тъй като нямаме обещаните книги от самиздат, издателства и инициативи, ще си ги пишем и четем ние, докато станат реалност, дори и с месеци или години закъснение :) Това е!

Мондьо, Азис, Майндкрайм, Евгени Минчев

„Историите, изпълнени с въображение, имат способността да разстройват хората без такова.”

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:49
Offline
kiril_ps's Avatar
kiril_ps
Изпеченият крадец
Изпеченият крадец
Мнения: 3702
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1003
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69221
За мен тези конкурси са ХОБИ, а не професия или призвание. Искам да се забавлявам така, както едно време се забавлявах, играейки баскетбол в двора на училището с познати и непознати. Който иска да ходи в НБА, ок, аз съм само до двора на училището. Но дори и там се стараехме да ставаме по-добри в баскета, може би заради самото удоволствие от играта, а не заради стремеж към НБА.

kiril-ps.itch.io/

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 20:56
Offline
Trip
Таласъм
Таласъм
Мнения: 871
Скрий Още
Получени "Благодаря": 3
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69223
Това последното е хубаво и всъщност това имам предвид, нищо повече. Подобряването на определени умения е напълно достатъчна цел според мен. Ама нещо не го виждам това.

Занаятчийски основи на писането

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 21:08
Offline
Лисичков's Avatar
Лисичков
Свръхразум
Свръхразум
Мнения: 2319
Скрий Още
Получени "Благодаря": 90
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69225
Много е хубаво, че авторите на произведенията пишат за удоволствие. Лошото е, че част от тези автори се впрягат прекалено много, когато се стигне до оценки и коментари от страна на други потребители. В такъв случай, може би, най - добре е гласуването да бъде напълно анонимно и класиранията да се пращат на Спас.

We Are Motörhead And We Play Rock & Roll!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Мар 2013 21:17
Offline
Trip
Таласъм
Таласъм
Мнения: 871
Скрий Още
Получени "Благодаря": 3
Да изберем тема за конкурс номер осем! #69226
Ами, аз точно по това се подвеждам явно и си мисля, че тия конкурси имат амбиции. Някакви хора гледат сериозно на разказите си, реагират остро, обсъждат си нещата взаимно, сякаш са неща с амбиции, а не доста нестарателно издържани фенфикове, каквито всъщност са. Някой беше казал, че на практика са чернови. Именно.

Занаятчийски основи на писането

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
Форум
/
Форум, сайт, дейности, общност
/
Събития, конкурси и инициативи
/
Конкурси
/
Да изберем тема за конкурс номер осем!
Time to create page: 0.077 seconds
Създадено с Kunena форум

Чат към Книги-игри.БГ

📚

Пълна хронология

Книги-игри в България, 1991–днес

496 Заглавия
35+ Години
80+ Автори
Топ автор: Колин Уолъмбъри — 48 издания
Рекорд: 1997 & 1998 — по 59 заглавия
Начало: „Огнена пустиня", дек. 1991 г.
Виж пълния списък →
📚 Хронология ‹

Българският сайт за книги-игри!

Дизайн на RocketTheme

Разработен от Victor Atanasov a.k.a. ringlas

Последно от форума

    • Форумна среща в София 06.06.26 (5 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от Златаров
    • Yesterday 17:33
    • Пролетен панаир на книгата 2026 (5 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от BERSERK
    • 03 Юни 2026 07:52
    • Продавам Книги-Игри на Английски Език(Самотния Въл... (11 Мнения)
    • в Книжна борса / Продавам
    • от banskidedo
    • 02 Юни 2026 23:01

За контакти

 
Knigi-Igri.BG
 
info@knigi-igri.bg
 

Общи условия на ползване

Декларация за поверителност