• Начало
  • Магазин
  • Материали
    • Новини
    • Статии
    • Ревюта
    • Интервюта
    • Зала на славата
  • Форум
  • Каталог
    • Автори
    • Илюстратори
    • Хронология
  • Конкурси
    • Златна никса
    • Пъстра Никса
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене

Вход

Забравена парола?
Забравено потр. име?
Регистрация

Форум
/
Книги-игри
/
Нови книги-игри
/
Сдружение книги-игри
/
Котарака и Светът на Крея
/
Илюстрации от Котарака

Илюстрации от Котарака

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3
04 Юли 2011 15:57
Offline
Ал Торо's Avatar
Ал Торо
Автор
Автор
Мнения: 6679
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2493
Илюстрации от Котарака #17917

Mindcrime писа: писа:
Но когато продаваш на пазара... мисли и за възрастните, които биха купили книгата ти за своето 10-14 годишно момче - оттам и корицата трябва да бъде по-разчупена. Твоята сега не мога да оценя дали е елитарна или е псевдоелитарна, но определено не би въздействала на широк кръг читатели.

Не вярвам, че си тествал как се приемат илюстрациите ти с нужната безпристрастност. Ако и двамата с твоя художник вярвате, че илюстрацията на стр. 52 допринася с нещо за привлекателността на книгата, както и че нарисуваната на стр. 166 сцена е добра, продължавайте в този дух. Не го казвам с ирония, понякога наистина е важно да отстояваш вижданията си, особено ако искаш хората да получат точно каквото искаш тиу а не да разбират, че можеш да им дадеш точно каквото искат те. Но е важно да си премислил вижданията си, особено онези, които те правят различен от общтеството, защото ако започнеш да търпиш загуби заради тях, вярата ти ще бъде подложена на изпитание.

hameleona писа: писа:
Между другото, наистина трябва да се преосмислят илюстрациите. Честно, не че не ми харесаха, но наистина се разминават като стил с това, което текста създава като усещане.

Meriadoc писа: писа:
Съгласен съм относно илюстрациите - особено за корицата. Ако не знаех за какво става въпрос, бих помислил, че е сборник с хороскопи. Трябва да се направи промяна за следващите, но с оглед на вече издадената книга, може би трябва да се подходи по-плавно - ако се получи някакъв крещяш контраст няма да е добре.
Факт е, както писах и в другата тема, че има разминаване в стила на илюстрациите и стила на текста. За сметка на това обаче много ми харесват сами по себе си и бяха най-добрия вариант. Слави е много добър илюстратор и вероятно ще работя с него и за в бъдеще, но определено ще бутнем леко стила.

Относно корицата - ако трябва да сме честни, тя ми се струва по-близка стилово до текста. Вероятно обаче няма чак толкова силен маркетингов вид. На практика нито аз, нито художника, разбираме от маркетинг. Ще се потърси леко по светла и малко по-шарена и по-детска корица (с по голям надпис "книга-игра" :) ), но наистина ще се прави плавно и няма да стигнем до откровено детинска корица - цялостно стилът на продукта не е таргетиран в тази посока. Като цяло и пиратската корица на Абаносовия дракон ще може и по-лесно да съчетае двата елемента.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

04 Юли 2011 16:38
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Илюстрации от Котарака #17926
Дам, според мен корицата не е зле, само Книга-Игра трябваше да е с по-едър шрифт, както вече се спомена няколко пъти във форума.

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

04 Юли 2011 17:07
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Илюстрации от Котарака #17933
Току-що поиграх на "Спасението" в сайта и попаднах на една илюстрация на някаква дяволска мадама с червени очи и жартиери. Ако илюстрацията е авторска просто е кощунствено да не е корица на някоя от книгите. Бих си купил книга, само заради подобна корица.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

04 Юли 2011 19:18
Offline
Ал Торо's Avatar
Ал Торо
Автор
Автор
Мнения: 6679
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2493
Илюстрации от Котарака #17949
Авторска е, на Mortleg обаче (както и всичко друго на сайта). По план първоначално той щеше да илюстрира книгата-игра, но не му достигна сериозност или мотивация да направи илюстрациите, въпреки че имаше желание.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

06 Юли 2011 11:05
Offline
Ал Торо's Avatar
Ал Торо
Автор
Автор
Мнения: 6679
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2493
Илюстрации от Котарака #18191

Bloucester писа: писа:
Малко офтопик, но все пак донякъде да продължим темата с илюстрациите - аз лично предпочитам и най-слабия художник пред 3D графиките, които започнаха да излизат в последните години на жанра и сега в Котарака.
Wait, what? :O

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

06 Юли 2011 11:41
Offline
Kromodor
Окото на Бога
Окото на Бога
Мнения: 180
Скрий Още
Получени "Благодаря": 0
Илюстрации от Котарака #18195
Да, наистина. Сигурно се е имало друго в предвид. И все пак ще е добре, да се разбере какво.

С риск да обидя художниците ни, не мисля че са в час с 3д арта, отвъд познанията за перспектива, дълбочина и т.н.
---
Стилът на рисуване е нещо много индивидуално, подобно на музиката. За някой, едно е свръх подходящо, докато други не могат да го траят.

Например, аз не понасям стилът на Уоркрафт на Близърд. Милиони почитатели са на друго мнение.

Изтеглете "Котаракът и Спасението на Аврея" безплатно
www.legacyofkreya.com
www.legacyofkreya.com/blog
www.facebook.com/legacyofkreya

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

06 Юли 2011 12:47
Посетител
Посетител
Илюстрации от Котарака #18215

Kromodor писа: писа:
С риск да обидя художниците ни, не мисля че са в час с 3д арта, отвъд познанията за перспектива, дълбочина и т.н.
[offtopic]Еми, то като всеки юзър реши, че щом ползва 3D дизайн софтуер и/или някоя и друга библиотечка, това го прави художник. Талант не можеш да си купиш, нито откраднеш, а дори и да ги имаш, без вдъхновение и идея си просто много добър "рисувач"...[/offtopic]
Обаче не мисля, че това има общо с илюстрациите, които обсъждаме... :?

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Юли 2011 00:04
Offline
Bloucester
Таласъм
Таласъм
Мнения: 1053
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1
Илюстрации от Котарака #18306
Да се изразя по следния начин - сравнете илюстрациите на "Служба Звездни куриери", "Котаракът..." и рекламните илюстрации на "Асасините" примерно с илюстрациите на класиките в жанра, без значение дали става дума за ДИМО, Никифор Русков или Ивайло Иванчев - моето скромно мнение и предпочитание е за "старата" школа.

Ейдриън Уейн писа: писа:
Щото си знаем "матриала". ;)

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Юли 2011 00:17
Offline
Ейдриън Уейн's Avatar
Ейдриън Уейн
User is blocked
User is blocked
Мнения: 4588
Скрий Още
Получени "Благодаря": 84
Илюстрации от Котарака #18311
Евгений Йорданов Е старата школа обаче. ;) А сега ще видиш какви коментари ще получиш за повечето изброени от теб.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Юли 2011 00:18
Offline
Bloucester
Таласъм
Таласъм
Мнения: 1053
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1
Илюстрации от Котарака #18312
Знам, особено за Никифор Русков... Но човек свиква и му стават приятни...

Edit: И сам воинът е воин.

Ейдриън Уейн писа: писа:
Щото си знаем "матриала". ;)

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Юли 2011 00:25
Offline
Ейдриън Уейн's Avatar
Ейдриън Уейн
User is blocked
User is blocked
Мнения: 4588
Скрий Още
Получени "Благодаря": 84
Илюстрации от Котарака #18314
Да, аз свикнах със стила и на Русков, и на Димо. Само наквацаниците на Иванчев трудно ще почна да харесвам - защото там не е въпросът, че стилът му не става, а че той самият не се съобразява със стила си и драска скици вместо истински илюстрации.

Ако имаш нещо да казваш за кориците на Асасините, заповядай и го кажи в темата им, моля.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Юли 2011 00:30
Offline
Bloucester
Таласъм
Таласъм
Мнения: 1053
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1
Илюстрации от Котарака #18316
[offtopic]Предпочитам да ги обсъдим лично, когато държа книгата в ръце [/offtopic]

Ейдриън Уейн писа: писа:
Щото си знаем "матриала". ;)

Този пост съдържа прикачени файлове.
Моля, влезте в системата, за да ги достъпите.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Юли 2011 00:33
Offline
Ейдриън Уейн's Avatar
Ейдриън Уейн
User is blocked
User is blocked
Мнения: 4588
Скрий Още
Получени "Благодаря": 84
Илюстрации от Котарака #18318
Много разумно предложение!

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

07 Юли 2011 09:08
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5981
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
Илюстрации от Котарака #18343

Bloucester писа: писа:
Знам, особено за Никифор Русков... Но човек свиква и му стават приятни...

Вървят трима през пустинята. Първия казва:
- Има ли жена на хоризонта?
Втория (засенчва очи с ръка):
- Не. Кво шъ правим?
Първия:
- Ми шъ правим като вчера.
Третия:
- Не искам, не искам, не искам...

А за разните илюстратори отзиви можете да видите тук:

viewtopic.php?f=55&t=159

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

20 Ное 2011 10:46
Offline
nixata's Avatar
nixata
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5620
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1331
Илюстрации от Котарака #36858
Във втората книга илюстрациите от същия художник ли ще са? Или още не си го решил?

I've seen 'em come; I've watched 'em go,
Watched 'em rise, witnessed it and watched 'em blow.
Watched 'em all blossom and watched 'em grow.

It's all the same shit all across the globe.
I just sit back and watch the show.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3
Форум
/
Книги-игри
/
Нови книги-игри
/
Сдружение книги-игри
/
Котарака и Светът на Крея
/
Илюстрации от Котарака
Time to create page: 0.108 seconds
Създадено с Kunena форум

Чат към Книги-игри.БГ

📚

Пълна хронология

Книги-игри в България, 1991–днес

496 Заглавия
35+ Години
80+ Автори
Топ автор: Колин Уолъмбъри — 48 издания
Рекорд: 1997 & 1998 — по 59 заглавия
Начало: „Огнена пустиня", дек. 1991 г.
Виж пълния списък →
📚 Хронология ‹

Българският сайт за книги-игри!

Дизайн на RocketTheme

Разработен от Victor Atanasov a.k.a. ringlas

Последно от форума

    • Форумна среща в София 06.06.26 (5 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от Златаров
    • Yesterday 17:33
    • Пролетен панаир на книгата 2026 (5 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от BERSERK
    • 03 Юни 2026 07:52
    • Продавам Книги-Игри на Английски Език(Самотния Въл... (11 Мнения)
    • в Книжна борса / Продавам
    • от banskidedo
    • 02 Юни 2026 23:01

За контакти

 
Knigi-Igri.BG
 
info@knigi-igri.bg
 

Общи условия на ползване

Декларация за поверителност