• Начало
  • Магазин
  • Материали
    • Новини
    • Статии
    • Ревюта
    • Интервюта
    • Зала на славата
  • Форум
  • Каталог
    • Автори
    • Илюстратори
    • Хронология
  • Конкурси
    • Златна никса
    • Пъстра Никса
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене

Вход

Забравена парола?
Забравено потр. име?
Регистрация

Форум
/
Книги-игри
/
За заглавията от първата вълна
/
Любомир Николов
/
Гримоар - вгледай се в очите на страхa

Гримоар - вгледай се в очите на страхa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3
25 Мар 2011 10:40 07 Фев 2023 11:50 от Вилорп.
Offline
Вилорп's Avatar
Вилорп
Premium Member
Premium Member
Мнения: 11076
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1211
Topic Author
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #5509
Гримоар - *.ipdf

От седемдесет години насам една изоставена къща пази спомена за ужасната трагедия, сполетяла семейството на Хърман Будигър. Страшните събития отдавна са се превърнали в полузабравена легенда. Но Древното зло чака своя час. Откриването на една старинна книга отново ще заплаши с гибел жителите на малкото градче. Силите на доброто и злото влизат в титаничен двубой и единствено ти можеш да решиш изхода от борбата.

То май само тази и Тъмнаста страна бяха на тема ужаси, но истината е че това е единствената книга-игра, да не казвам книга въобще, която ме е накарала да почуствам страх.

Цвят за модериране
Линк към каталога с дигитализирани книги
knigi-igri.bg/forums/digital-gamebooks/4...italni-proizvedeniya - нови книги

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

25 Мар 2011 10:51
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5981
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #5511
Уж и "Нощта на Върколака". "Царство Уирд" също я титулуват за хорър елементи.

Иначе "Гримоар" беше добре почерпена от Лъвкрафт, но с почерка на Любо, много добра. Особено серията "Цвете за покойници" и разказа "Бонанза Джо". За съжаление такива неща не ми влизат под кожата. Остава ми само да оценя добрата история. :)

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

25 Мар 2011 11:06
Offline
Coblin King's Avatar
Coblin King
Победител в конкурс
Победител в конкурс
Мнения: 779
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #5512
Може би най-добрата книга-игра на Колин. Има само два недостатъка, при това изключително повърхностни. Първия е, че страхотните илюстрации от Мегаигра са заменени с тия на Русков. Втория - че великолепния разказ е вкаран в средата на книгата като епизод и някак цепи играта. По му отива като пролог. Но както казах, това са неща, които лесно се прощават.

My deviantART page.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

25 Мар 2011 11:10
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5981
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #5514

Coblin King писа: писа:
Има само два недостатъка, при това изключително повърхностни. Първия е, че страхотните илюстрации от Мегаигра са заменени с тия на Русков.

Сакън-съкъз! :o Не знаех за това дело на Тъмния! :O Добре че си ги пазя в Мегаигра. Я да питам, в ГРИМОАР включена ли е "Цвете за покойници"? Аз я броя към същия цикъл, ама не знам дали е в кюпа.

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

25 Мар 2011 11:15
Offline
Coblin King's Avatar
Coblin King
Победител в конкурс
Победител в конкурс
Мнения: 779
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #5516
Мне, само "Прокълнатата Книга" плюс разказчето "Бонанза". То и "Цвете за Покойници" си беше различна история, макар и в същата вселена.

"Цвете"-то обаче свърши доста внезапно доколкото помня и малко ме разочарова.

My deviantART page.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

25 Мар 2011 13:13
Offline
Branimer's Avatar
Branimer
Автор
Автор
Мнения: 2925
Скрий Още
Получени "Благодаря": 65
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #5528
Велика книга, любимата ми от Любчо. Вилорп, благодаря ти че пусна темата. Но да, илюстрациите са заменени с тези на Тъмния :evil: Колкото до разказа, който цепи книгата, той Колин си е казал вътре и имаш избор - искаш ли да чуеш пълната история? Ако да, ето ти го Бонанзата в цялото му великолепие. Ако не - кратко няколкостранично резюме.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

26 Мар 2011 02:50
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #5665
Една от любимите ми книги-игри. Страхотна атмосфера. Трябваше да се правят повече хорър книжки...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

26 Мар 2011 16:53
Offline
Асен
Лорд Дракон
Лорд Дракон
Мнения: 1170
Скрий Още
Получени "Благодаря": 140
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #5745
Аз като опериран откъм ужасите, пак не успях да се уплаша. За сметка на това се забавлявах искрено!
Чел съм го още в Мегаигра и май даже не помня да съм виждал издание с илюстрациите на Русков.

"Читавите хора искат само от себе си, недорасляците изискват всичко - от другите" - Конфуций, осъвременен вариант.
"Хората със сходни добродетели се харесват, хората...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

26 Мар 2011 20:18
Offline
Jack of Shadows
Духът на Прерията
Духът на Прерията
Мнения: 207
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #5795

Радо писа: писа:
Имам един въпрос - тази книга не е сборник от четирите част излязло Мегаигра , или е нещо друго.

Сборник от 4те части + разказа за Бонанза Джо доколкото знам. Затова не си я купих тогава и сега се чудя откъде да я намеря за колекцията. Иначе историята беше хубава и великолепно разказана, но съм твърде привикнал към формата МЕГАИГРА и не си я представям като отделна книга. Cтиковането на 4те части надали е било 100% успешно.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

13 Авг 2011 12:52
Offline
SatanicSlayer's Avatar
SatanicSlayer
Магьосник
Магьосник
Мнения: 7596
Скрий Още
Получени "Благодаря": 189
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #24120
Гримоар!

Една книга игра написана от Любомир Николов, с който изпрати поздрави към двамата автори, които много ценя - Стивън Кинг и Лъвкрафт.

Литературните описания са отлични, както винаги. Историята е завладяваща. Атмосферата........
Атмосферата е брутално добра. Направо те вкарва вътре в книгата. Гледаш да не направиш грешната стъпка, защото не е ясно какво може да ти се случи.
Някои се изказаха, както винаги негативно за Ники Русков - Тъмния....... На мене илюстрациите ми допаднаха. Те допринасят още повече мрачност, още повече песимизъм, че можеш да оцелееш, че можеш да стигнеш до края на историята, която ще се повторя - много добра история.

Избери своето приключение
Следните потребител(и) изказаха благодарност: gishena

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

13 Авг 2011 15:43
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #24132
Великолепна книга. Вече не помня как я намерих, но останах очарован от идеята и реализацията. Искрено се надявам новата книга на Колин да е в същия стил и на едно дори по-добро ниво.

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

13 Авг 2011 16:55
Offline
nixata's Avatar
nixata
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5620
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1331
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #24144
[offtopic]Хора с тия коментари, докато тече търг за нея в борсата и аз наддавам, ще реша че vanio_l ви е обещал % :) Привличате ми ненужна конкуренция ;)[/offtopic]

I've seen 'em come; I've watched 'em go,
Watched 'em rise, witnessed it and watched 'em blow.
Watched 'em all blossom and watched 'em grow.

It's all the same shit all across the globe.
I just sit back and watch the show.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

13 Авг 2011 17:00
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #24145
[offtopic]опа... сори, аз щото борсата не я следя :D[/offtopic]

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

13 Авг 2011 17:28
Offline
vanio_l
Таласъм
Таласъм
Мнения: 872
Скрий Още
Получени "Благодаря": 77
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #24147
[offtopic]E аз я следя и нямате представа как коментарите тук ми радват душата :angel:[/offtopic]

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

13 Авг 2011 22:39
Offline
SatanicSlayer's Avatar
SatanicSlayer
Магьосник
Магьосник
Мнения: 7596
Скрий Още
Получени "Благодаря": 189
Гримоар - вгледай се в очите на страхa #24173
Написах коментара след като новата ми придобивка е именно Гримоар.

Избери своето приключение

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3
Форум
/
Книги-игри
/
За заглавията от първата вълна
/
Любомир Николов
/
Гримоар - вгледай се в очите на страхa
Time to create page: 0.083 seconds
Създадено с Kunena форум

Чат към Книги-игри.БГ

📚

Пълна хронология

Книги-игри в България, 1991–днес

496 Заглавия
35+ Години
80+ Автори
Топ автор: Колин Уолъмбъри — 48 издания
Рекорд: 1997 & 1998 — по 59 заглавия
Начало: „Огнена пустиня", дек. 1991 г.
Виж пълния списък →
📚 Хронология ‹

Българският сайт за книги-игри!

Дизайн на RocketTheme

Разработен от Victor Atanasov a.k.a. ringlas

Последно от форума

    • Форумна среща в София 06.06.26 (5 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от Златаров
    • Yesterday 17:33
    • Пролетен панаир на книгата 2026 (5 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от BERSERK
    • 03 Юни 2026 07:52
    • Продавам Книги-Игри на Английски Език(Самотния Въл... (11 Мнения)
    • в Книжна борса / Продавам
    • от banskidedo
    • 02 Юни 2026 23:01

За контакти

 
Knigi-Igri.BG
 
info@knigi-igri.bg
 

Общи условия на ползване

Декларация за поверителност