• Начало
  • Магазин
  • Материали
    • Новини
    • Статии
    • Ревюта
    • Интервюта
    • Зала на славата
  • Форум
  • Каталог
    • Автори
    • Илюстратори
    • Хронология
  • Конкурси
    • Златна никса
    • Пъстра Никса
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене

Вход

Забравена парола?
Забравено потр. име?
Регистрация

Форум
/
Книги-игри
/
Работилница
/
Анкети
/
Какви епизоди предпочитате?

Какви епизоди предпочитате?

  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
26 Юли 2011 23:03
Offline
invincible
Суперагент
Суперагент
Мнения: 600
Скрий Още
Получени "Благодаря": 4
Какви епизоди предпочитате? #20841

Verge Dreamond писа: писа:
Мммм... няма такова количество текст, че да състави две страници БЕЗ възможен избор.

Айде, бе! То е и така и не е така. Ако тръгнеш да предлагаш всички възможни избори, ехееее, къде ще му е края?
Вилорп е много прав за психологическото възприятие на текста. А дългите епизоди са нужни за изграждане на доброто повествование. При Хамелеона именно те са нещото, което ме грабна, въвлече ме в нещата и ми помогна да се вклиня в света, който е създал/който създава.

<!-- w --> www.cherepov.free.bg <!-- w -->
... e=youtu.be

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

26 Юли 2011 23:11
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Topic Author
Какви епизоди предпочитате? #20847

Вилорп писа: писа:
1800 знака е стандартна машинописна страница. Във формат на книгите-игри от едно време знаците на страница са под 800, за пътя на тигъра и огнена пустиня оригинала - 400 на страница. Има доста неща дето влияят и трябва да се знаят ако искаш продукта ти да се котира добре. Изключая качеството на текста.

Което само говори, колко безмозъчно е книжното оформление. И колко хартия се разхищава. И? Винаги имаш и голям формат. Директно като трите Ендивала - А4, не много голям шрифт и си готов.

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

26 Юли 2011 23:26
Offline
Вилорп's Avatar
Вилорп
Premium Member
Premium Member
Мнения: 11076
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1211
Какви епизоди предпочитате? #20854
Хартия не се разхищава, защото обема на продукта е същия, всичко опира до психологията на окото, а една страница текст на джобен формат изглежда по естетически добре от 4 реда в канцеларсикя формат ендивилите.

пп. Кога прописа кога почнаха те дават за пример =Р

Цвят за модериране
Линк към каталога с дигитализирани книги
knigi-igri.bg/forums/digital-gamebooks/4...italni-proizvedeniya - нови книги

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

26 Юли 2011 23:33
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Topic Author
Какви епизоди предпочитате? #20863
Всъщност е разхищение, поне от моя гледна точка. Обема е далеч от това да е един и същ, а Ендивалите са май с под 12 пункта шриф, нз, някой дето разбира да каже.
Предполагам, че повечето хора просто не искат да асоциират книгата със секретарски доклад и за това се е наложило различно форматиране.

ПП: Тва е брат ми, като си добър - така става 8-)

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

27 Юли 2011 09:28
Offline
Branimer's Avatar
Branimer
Автор
Автор
Мнения: 2925
Скрий Още
Получени "Благодаря": 65
Какви епизоди предпочитате? #20912
Да не усещам тук наченки на малоумното твърдение "книгите-тези-жестоки-убийци-на-дърветата-за-хартия-се-секат-дървета-как-не-ви-е-срам"?

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

27 Юли 2011 09:33
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Topic Author
Какви епизоди предпочитате? #20915
Не, усещаш заченки на мнението - издателите като цяло са идиоти и оправданията им са проклети глупости ;)

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

27 Юли 2011 09:38
Offline
Branimer's Avatar
Branimer
Автор
Автор
Мнения: 2925
Скрий Още
Получени "Благодаря": 65
Какви епизоди предпочитате? #20916

hameleona писа: писа:
Не, усещаш заченки на мнението - издателите като цяло са идиоти и оправданията им са проклети глупости ;)

А, виж тук съм по-съгласен. В общия аспект, разбира се.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

27 Юли 2011 09:40
Offline
hameleona
Автор
Автор
Мнения: 3865
Скрий Още
Получени "Благодаря": 13
Topic Author
Какви епизоди предпочитате? #20917
Е, аз не натрапвам мнението си, знам ли, може да има пространствени проучвания, как шрифта 12 пункта уврежда зрението и т.н. и просто да не съм ги чувал ;)

Only the ladder is real. The climb is all there is!

The Warden: Elves have strange powers.
Sten: Being easily conquered does not constitute a "power".

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

27 Юли 2011 09:53
Offline
Branimer's Avatar
Branimer
Автор
Автор
Мнения: 2925
Скрий Още
Получени "Благодаря": 65
Какви епизоди предпочитате? #20921
12 пункта Times New Roman си е стандартен шрифт за книга. Въпреки че съм чел такава със същия шрифт, само че 10 - много, много тегаво... Абе, много оспамихме темата.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

27 Юли 2011 10:13
Offline
Coblin King's Avatar
Coblin King
Победител в конкурс
Победител в конкурс
Мнения: 779
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2
Какви епизоди предпочитате? #20928
[offtopic]Един познат ми даде да прочета дванайстата книга от Колелото.. Половината страница е бели полета, другата - наклепана с шрифт като за букварче. А и самата книга си е разводнена до болка (което е проблем на поредицата, признавам). Захвърлих книгата след петата глава отвратен. Как съм чел тия книги преди? Вкусът ми се е променил, може би съм порастнал като читател. :)[/offtopic]

Както и да е, да се върнем на темата... Аз съм за дългите епизоди, стига да са добре написани, а не просто пълнеж запълващ страницата с ненужни дреболии.

My deviantART page.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
Форум
/
Книги-игри
/
Работилница
/
Анкети
/
Какви епизоди предпочитате?
Time to create page: 0.067 seconds
Създадено с Kunena форум

Чат към Книги-игри.БГ

📚

Пълна хронология

Книги-игри в България, 1991–днес

496 Заглавия
35+ Години
80+ Автори
Топ автор: Колин Уолъмбъри — 48 издания
Рекорд: 1997 & 1998 — по 59 заглавия
Начало: „Огнена пустиня", дек. 1991 г.
Виж пълния списък →
📚 Хронология ‹

Българският сайт за книги-игри!

Дизайн на RocketTheme

Разработен от Victor Atanasov a.k.a. ringlas

Последно от форума

    • Форумна среща в София 06.06.26 (5 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от Златаров
    • Yesterday 17:33
    • Пролетен панаир на книгата 2026 (5 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от BERSERK
    • 03 Юни 2026 07:52
    • Продавам Книги-Игри на Английски Език(Самотния Въл... (11 Мнения)
    • в Книжна борса / Продавам
    • от banskidedo
    • 02 Юни 2026 23:01

За контакти

 
Knigi-Igri.BG
 
info@knigi-igri.bg
 

Общи условия на ползване

Декларация за поверителност