• Начало
  • Магазин
  • Материали
    • Новини
    • Статии
    • Ревюта
    • Интервюта
    • Зала на славата
  • Форум
  • Каталог
    • Автори
    • Илюстратори
    • Хронология
  • Конкурси
    • Златна никса
    • Пъстра Никса
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене
  • Начало
  • Виж новите мнения
  • Правила на форума
  • Търсене

Вход

Забравена парола?
Забравено потр. име?
Регистрация

Форум
/
Книги-игри
/
Работилница
/
Анкети
/
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате?

По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3
28 Фев 2011 19:35
Offline
shayhiri
User is blocked
User is blocked
Мнения: 1105
Скрий Още
Получени "Благодаря": 4
Topic Author
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2539
Опитът ми (като читател, слушател и аналитик) ме кара да вярвам, че по-добре е цялостната игрова схема на книгата и най-вече битките да подпомагат сравнително лесното й превъртане от играча - иначе той се изнервя и намразва книгата, дори всъщност да е добра. :idea: ;) :mrgreen:

Разбира се, не ТВЪРДЕ лесно. :rolleyes: И няма нищо по-лошо от предсказуемите избори, защото те, както и ирационалните и алогичните, обезсмислят самата основна идея на КИ и те ограбват от целия евентуален фън Наскоро срещнах такава консистентна предсказуемост в цялата първа част на иначе приятната "Последната врата" на Колин.

Още един пример. Навремето се бях отказал да играя честно Пътя на Тигъра, щото ме биеха като куче. (Май имало някъв бъг в системата при превода, чувам.) Така че просто прескачах битките или не ги разигравах със зарове. Съответно не хранех много топли ч-ва към поредицата, въпреки, че ми харесваше по други линии.

Наскоро обаче хванах първата от двете неиздавани от серията (благодарение на Вилорп) и си я превъртях от първия път без никакъв проблем с битките. 8-) И съответно беше БАСИ КЕФА!! И вече й се кефя много повече на цялата поредица, в ретроспекция - и със задна дата. Схващате накъде бия.

Сигурен съм, че много хора недолюбват "Коприна в Нощта", например, на същия принцип - точно защото е изцяло тактическа и доста трудна за превъртане от първия път (доста фатални избори).

Та така. В момента се опитвам да настроя "финото тунинговане" ;) :lol: на системата в "Асасините на Персия" така, че един добър играч да има поне 50% шанс да я превърти от първия път - и по всички правила на битките. Ни повече, ни по-малко. Според мен това е идеалното положение. (После пак ще има възможност да я преиграе за по-висок резултат точки Опит. :geek: )

Братството на книгите-игри по градове: knigi-igri.net/index.php?option= ... f=55&t=439
Гласувайте в анкетата, за да видите колко още от нас има във вашия град! <!-- s8-) --><img...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

01 Мар 2011 15:17
Offline
Meriadoc's Avatar
Meriadoc
Автор
Автор
Мнения: 3352
Скрий Още
Получени "Благодаря": 653
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2556
На мен ми харесва, когато книгата не е много трудна (и само автора си знае как да я мине), но накрая има оценка за играта ти. Така ако си получил слаба оценка се амбицираш да я подобриш.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

01 Мар 2011 16:40
Offline
Branimer's Avatar
Branimer
Автор
Автор
Мнения: 2925
Скрий Още
Получени "Благодаря": 65
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2559
Предпочитам повече лесните пред трудните книги-игри - действително ме изнервят. Е, не трябва и да е прекалено лесна, защото след първото прочитане ще я захвърля и няма да искам да я чета пак, но по-добре от трудната, която може да захвърля без да довърша изобщо :s

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

01 Мар 2011 19:11
Offline
kuchana
Асасин
Асасин
Мнения: 11
Скрий Още
Получени "Благодаря": 0
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2560
Най - бруталното трудна ми е Кървав меч , имам ги трите , умирал съм доста пъти като имам само един герой... Харесвам Битки Безброй поредицата - Демони от Дълбините ми е любима, искам гадовете там толкова да са силни , що то ги бия и с 8 умение и 25 издържливост - бойната система на Битки Безброй е най- яката ЕВЪР... Убих кракена с умение 9 , като му удрях късмета само , имах максимален къмет и нелоша издържливост.... Аз съм фен на многото баталий , без много логически избори .... САМО МЕЧА

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

01 Мар 2011 21:00
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5981
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2563

kuchana писа: писа:
Най - бруталното трудна ми е Кървав меч , имам ги трите , умирал съм доста пъти като имам само един герой...
Само дето са пет, хе хе :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ако тази ти е брутална пробвай "Магьосничества" :mrgreen:

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

01 Мар 2011 21:40
Offline
kuchana
Асасин
Асасин
Мнения: 11
Скрий Още
Получени "Благодаря": 0
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2564
Как ги набавяте книгите - игри търсих в PDF вариант , че нещо ми се чете, айде който има да прати по имейла , дори да не са на бг... Много ми се чете Мегаигра , какво стана с отряд Торнадо 6 супер много искам да разбера , имам само два броя от мегаигра...

Ще си правя книга - игра po HALO вселената , даже в един форум с един приятел пробвах системата, която е дебилно проста - шанс , показатели и два зара....

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

04 Мар 2011 23:35
Offline
SatanicSlayer's Avatar
SatanicSlayer
Магьосник
Магьосник
Мнения: 7596
Скрий Още
Получени "Благодаря": 189
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2642
Трябва да е трудна, иначе се губи тръпката. А ако ще да е с две битки на кръст, но да е невероятно приключение, което си заслужава да се преиграе. А втората битка да е срещу някакъв убер бос.

Избери своето приключение

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

05 Мар 2011 00:18
Offline
shayhiri
User is blocked
User is blocked
Мнения: 1105
Скрий Още
Получени "Благодаря": 4
Topic Author
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2644
А, добре тогава. Аз се постарах да вкарам доста повече битки още в първата книга де (а нататък съвсем става мазало), но определено има и такива срещу УБЕР босове, които майката ти... разплакват. :twisted:

Братството на книгите-игри по градове: knigi-igri.net/index.php?option= ... f=55&t=439
Гласувайте в анкетата, за да видите колко още от нас има във вашия град! <!-- s8-) --><img...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

05 Мар 2011 01:53
Offline
SatanicSlayer's Avatar
SatanicSlayer
Магьосник
Магьосник
Мнения: 7596
Скрий Още
Получени "Благодаря": 189
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2646
Едва ли! Майка ми не се разплака дори, когато бях помлян от Убер Диаблото, чак пък твоите ли ще я разплачат :lol:

Избери своето приключение

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

05 Мар 2011 03:16
Offline
shayhiri
User is blocked
User is blocked
Мнения: 1105
Скрий Още
Получени "Благодаря": 4
Topic Author
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2649
Хаххаххаха, е не, нямах точно теб предвид, принципно говорех. Ти си някъв гейм-полудемон, така че за теб ше ми е нужен гейм-еквивалента на пет водородни бомби. И сигурно пак няма се притесниш особено. :mrgreen:

Братството на книгите-игри по градове: knigi-igri.net/index.php?option= ... f=55&t=439
Гласувайте в анкетата, за да видите колко още от нас има във вашия град! <!-- s8-) --><img...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

06 Мар 2011 19:00
Offline
Metodi
Асасин
Асасин
Мнения: 16
Скрий Още
Получени "Благодаря": 2
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #2670
Тази тема ми припомня, че навремето такива твърдения амбицираха - че книгата е трудна. Много хора например четяха "Краят на коридата" и се стараеха да я превъртят от първия път оборвайки Майндкрайм ( който твърдеше, че това е невъзможно ). Така, че явно това пали интереса включително и при мен.Но трябва да уточня , че "трудна" книга е само смислената, която не зависи от късмет.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

25 Май 2011 11:48
Offline
Ейдриън Уейн's Avatar
Ейдриън Уейн
User is blocked
User is blocked
Мнения: 4588
Скрий Още
Получени "Благодаря": 84
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #14091
Бъмп за новите хора на една интересна тема.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

25 Май 2011 12:18
Offline
Pe6ka_S_Mnenie's Avatar
Pe6ka_S_Mnenie
Магьосник
Магьосник
Мнения: 5981
Скрий Още
Получени "Благодаря": 158
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #14093
Що не се едитнеш с една анкета към първи пост? :? Ще е доста систематизирана информацията...

(Знам бе, болен съм с тия анкети... :mrgreen: )

Иначе един фундаментален факт относно конкретна книга предопределя отговора на въпроса ти - по колко различни начина е възможно да се преиграе дадена книга, лесна или трудна? :)


Вземи "Шоу на смъртта" - реално имаш поне 6-7 варианта, при които на практика четеш различна история. И това не е трудна книга. Перфектна интерактивна новела.

Или книгите на Любо Николов - в "Господаря на Зверовете" и "Трите камъка на съдбата" също имат добър шанс за преиграване по осезаемо различен начин, докато например "Реката" си е супер-линейна.

Вземи някой циклеж на Майкъл (кеф ти Черна Маска, кеф ти Клопка за победители) - там играеш за точки. Веднъж ударил максимума ти не гониш различна история - а различен резултат в играта. Дали първо ще маризиш сектантите или Колекционера, дали Ман Юнайтед или Ливърпул - зависи как си си подготвил статистиките. :)

Ей, това да вбесиш писател не е шега работа - току виж се намериш на страниците на някоя книга, клечащ, укащ, и почесващ се едновременно по темето и под мишницата...

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

25 Май 2011 12:38
Offline
Ейдриън Уейн's Avatar
Ейдриън Уейн
User is blocked
User is blocked
Мнения: 4588
Скрий Още
Получени "Благодаря": 84
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #14095
Никаква връзка не виждам между линейността и трудността на една игра. :idea: А и наистина не ме интересуват чистите данни от такива анкети - само редките обосновани мнения. Никой уважаващ себе си автор не би променил това, което иска да напише, в името на някакви предпочитания на публиката - пък и анкетите доказват само едно нещо: че всичко се харесва поравно.

Аз например преминах от "идиотските" бойни системи (Сила+Шанс=-2т.Живот) на тактически такива, защото имах нужда да чета и да направя нещо интересно с битките. А впоследствие ги развих към коефициентно-тактически, защото се убедих на практика, че в чистия си 100% тактически вид (с 0% Шанс) не си заслужават труда - твърде трудно се пишат и твърде натежават на игровата схема, като пречат и на литературната част. Тоест авторът ВИНАГИ сам си решава - от неговата собствена преценка зависи всичко, така че по-добре да е надеждна поначало. ;) Това също е голям талант.

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

25 Май 2011 12:40
Offline
kiril_ps's Avatar
kiril_ps
Изпеченият крадец
Изпеченият крадец
Мнения: 3702
Скрий Още
Получени "Благодаря": 1003
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате? #14096
По-лесни по отношение на влиянието на късмета върху играта, по-трудни по отношение на правилен избор в добре описана ситуация (но не от рода - избери: наляво или надясно).

kiril-ps.itch.io/

Необходим е Вход или Регистрация, за да се включите в темата.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3
Форум
/
Книги-игри
/
Работилница
/
Анкети
/
По-лесни или по-трудни за превъртане КИ предпочитате?
Time to create page: 0.081 seconds
Създадено с Kunena форум

Чат към Книги-игри.БГ

📚

Пълна хронология

Книги-игри в България, 1991–днес

496 Заглавия
35+ Години
80+ Автори
Топ автор: Колин Уолъмбъри — 48 издания
Рекорд: 1997 & 1998 — по 59 заглавия
Начало: „Огнена пустиня", дек. 1991 г.
Виж пълния списък →
📚 Хронология ‹

Българският сайт за книги-игри!

Дизайн на RocketTheme

Разработен от Victor Atanasov a.k.a. ringlas

Последно от форума

    • Форумна среща в София 06.06.26 (5 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от Златаров
    • Yesterday 17:33
    • Пролетен панаир на книгата 2026 (5 Мнения)
    • в Събития, конкурси и инициативи / Събития
    • от BERSERK
    • 03 Юни 2026 07:52
    • Продавам Книги-Игри на Английски Език(Самотния Въл... (11 Мнения)
    • в Книжна борса / Продавам
    • от banskidedo
    • 02 Юни 2026 23:01

За контакти

 
Knigi-Igri.BG
 
info@knigi-igri.bg
 

Общи условия на ползване

Декларация за поверителност